wczytywanie

14 maja - Dzień Farmaceuty i Opiekuna Medycznego

14 maja - Dzień Farmaceuty i Opiekuna Medycznego

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Farmaceuty i Dzień Opiekuna Medycznego.

Chociaż na co dzień wydaje się, że przedstawiciele tych zawodów wtapiają się w społeczność medyków, w ostatnich latach ich profesje zaczęły się znacząco wyróżniać.
Farmaceuta coraz częściej jest traktowany nie tylko jako „osoba, która sprzedaje leki”, ale profesjonalista, który dysponuje ogromną wiedzą oraz możliwościami doradzania w doborze leków. Potrafi je samodzielnie przygotować, a w szczególnych sytuacjach powie, dlaczego nie powinniśmy łączyć niektórych substancji.

Farmaceuta nie jest więc tylko sprzedawcą, ale skarbnicą wiedzy, z której każdy z pacjentów może korzystać. Chociaż zmiana nastawienia do farmaceutów następuje stopniowo, to jest coraz lepiej widoczna. To osoby cieszące się coraz większym szacunkiem i zaufaniem, nawet, jeśli przełamują nasze przekonania o tym, że wiemy jak się leczyć samodzielnie.
Podziękujmy dziś farmaceutom za to, że podejmują trud nieustannego aktualizowania swojej wiedzy i starają się jak najlepiej służyć wszystkim swoją wiedzą.

Druga grupa osób, która dziś świętuje to opiekunowie medyczni. Coraz bardziej potrzebni, a nadal walczący o swoje godne miejsce w systemie polskiej opieki zdrowotnej. Ich praca bywa często niewdzięczna, a jednocześnie pozostaje niezauważalna. Jest to praca pozornie prosta, ale wymagająca nieustannej czujności, empatii i poświęcenia.
Dziękujemy im dziś za to, że świadomie wybierają swój zawód i starają się uczynić życie swoich podopiecznych choć odrobinę łatwiejszym.Wszystkim przedstawicielom zawodów medycznych, którzy dziś mają swoje święto, składamy serdeczne podziękowania. Życzymy im pogody ducha i niezmiennego przekonania, że wybrali właściwą drogę życiową. Nie ukrywajmy też, że chcielibyśmy, by za satysfakcją płynącą z dobrze wykonywanej pracy i poczucia misji, wszyscy oni osiągali również satysfakcję finansową, która pozwala godnie żyć.

Za każde poświęcenie, za każdą poradę i za każdą okazaną pomoc – dziękujemy.

Odbierz zamówienie
za darmo w jednej
z naszych aptek
zapłać on-line
lub przy odbiorze
masz wątpliwości?
nasz farmaceuta
chętnie pomoże!

W naszej aptece za zakupy zapłacisz szybko i bezpiecznie!

Apteka internetowa - płatności on-line
Strony internetowe Nowy Sącz
do_gory